עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 KIsense – משטח עבודה חכם למטבח

08/09/2017 - 07:10 
 
 

KIsense – משטח עבודה חכם למטבח
כאשר משפצים מטבח קיים או מתכננים מטבח חדש, אחד הנושאים החשובים על הפרק הוא בחירת מכשירי החשמל - האם אנחנו נרכוש מוצרים חדשים או שנמשיך להשתמש בקיימים. כמובן שנבחר את המתאימים ביותר לכיס ולצרכים שלנו וכמובן את אלו שיש להם צריכת חשמל נמוכה במיוחד. בין המכשירים שנחפש - מקרר, מדיח כלים, כיריים. היום ניתן לקחת בחשבון שימוש בפתרונות למטבח החכם, ביניהם הפתרון של מסך חכם למטבח.


לפני מספר ימים נפגשתי עם גל בנימין המבורגר, יזם ובעל חברת ההזנק MTTech, הממוקמת ברחובות, אשר השיקה לאחרונה את מערכת KIsense, מסך Multitouch ברזולוציה גבוהה המשמש כמשטח עבודה במטבח החכם. למערכת פונקציות רבות, המשנות את ההתנהלות המיושנת במטבח באופן יעיל, ידידותי וחווייתי.

סרטון המציג את יכולות מערכת KIsense

מערכת KIsense מותקנת בתוך השיש והופכת להיות משטח אינטגרטיבי במטבח.

בגלל שיטת ההתקנה היחודית המערכת משתלבת כחלק מהשיש ללא מרווחים, דבר שמצד אחד שומר על משטח אחיד ולא בולט ומצד שני אינו צובר לכלוך סביב למשטח העבודה. כך גם קל לנקות משטח זה כמו שאר המשטחים במטבח.

על משטח המסך האינטרקטיבי, העשוי זכוכית מחוסמת המגינה מפני מים וחום, ניתן להציג, למשל, את מרכיבים של מתכון והוראות בישול אינטראקטיביות. הוא יכול אפילו לשמש לכל רוחבו ואורכו כמערכת שקילה דיגיטאלית אינטראקטיבית עם יכולת להתריע במידה ועלינו לשנות את משקל המרכיב, שלא כפי שנתבקשנו או להוסיף מרכיב על פי הוראות ההכנה המופיעות על גבי המסך.

שימושים נוספים שמאפשר המשטח: קריאת עיתון הבוקר עם הקפה, מענה לשיחת טלפון, צפייה בסרטים וטלויזיה, ממשקים אינטרקטיבים, גלישה באינטרנט וכל דבר שניתן לעשות על גבי מסך הסמארטפון או המחשב. דרך אגב, אפשר לבצע מספר פעולות בו זמנית על גבי המשטח.

למערכת פאנל שליטה ראשי ובו מפסק הפעלה, מחבר USB וקורא ברקוד. כמו כן יש למערכת מיקרופון נסתר, המשמש לתקשורת קולית עם המערכת, למשל עבור שיחות טלפון בקישוריות Bluetooth עבור מערכות הפעלה IOS / Android

חיישן הברקוד, הממוקם על פאנל השליטה, מאפשר למשתמש לסרוק את הברקוד על אריזות המוצרים והמערכת תציג לו את פרטי המוצר, שם המוצר, תמונה שלו, היכן ניתן לרכוש אותו ואף את מחירו. שימוש נוסף הינו לאפשר למשתמש במערכת להוסיף את המוצר לרשימת הקניות. כל הדוגמאות הנ"ל מתבצעות באמצעות אפליקציות קיימות.

בעולם ישנם רעיונות (קונספט) דומים, שהוצגו לאחרונה ב- CES 2017, דוגמת הפתרון של חברת Whirlpool ושל  IKEA, אך שתיהן מבוססות על הקרנה על גבי המשטח.
היתרונות בשימוש בפתרון חדשני זה הוא היכולת לרכז פונקציות ופעילויות במקום אחד בזמן ההימצאות במטבח. למשל, היכולת לענות למכשיר הסלולארי באופן דומה לדיבורית ברכב וכך להשאיר את הידים פנויות לעבודות המטבח. מכיוון שהמשטח עשוי מזכוכית מחוסמת אין חשש שישבר והוא עמיד בפני מכות, סירים חמים ורטיבות. המשטח משמש גם כמשטח שקילה דיגיטאלי, לא משנה איפה נניח את הקערה או הסיר, תמיד נוכל לחשב את משקל המרכיבים שמוסיפים ועל ידי כך אף חוסכים מקום במטבח.

KIsense – משטח עבודה חכם למטבח

אילו הכנות נדרשות להתקנת המערכת במטבח?

  • שקע חשמל בסמוך למערכת      
  • נקודת תקשורת RJ45 עם גישה לאינטרנט. ניתן לחלופין להשתמש ברשת אלחוטית, אך יש לקחת בחשבון כי תתכן האטה בגלישה.

אם התפתחות עולם ה- IOT, יתכן ובעתיד יתווספו בעתיד אופציות חכמות נוספות, כגון ממשק לעוזרת אישית חכמה (דוגמת Alexa או Google Home) וכך נוכל להפעיל את המשטח מרחוק מבלי צורך לגעת בו.

החברה נמצאת במשא ומתן עם מספר חברות לייצור ושיווק מטבחים בארץ.
מחיר המערכת יקבע על פי גודל המסך והתוספות שנבחרו.

כמו כן, לחברה ישנם פתרונות למשטחים חכמים נוספים אשר עליהם נספר בכתבה נפרדת.


לדיון בנושא: KIsense – משטח עבודה חכם למטבח


עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTHome


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTHome:
מטען USB לקיר של חברת וויסבורד
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht