עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

Switcher V2 - שליטה חכמה על הדוד, הדור הבא

27/04/2017 - 08:20 
 
 

את Switcher הכרנו לפני שנתיים - מדובר במערכת שליטה על דוד חשמלי שנותנת פיתרון חכם בתוך הבית ומחוצה לו. 

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבאהבעיה, כמו עם מוצרים רבים, שהבעיות האמיתיות ניתנות לניתוח לאחר לא מעט זמן. ארכז את עיקר הבעיות של ה- Switcher:

  • לאורך זמן, ה-Switcher התקשה לשמור על חיבור רשת והיה מתנתק מהרשת.
  • כאשר ה-Switcher לא מחובר לרשת, הוא מתקשה מאוד לתפקד (כולל ידנית) ולרוב צריך לאפס אותו (למשל על ידי כיבוי והדלקה של המתג הראשי).
  • החיבור הראשוני מסובך מאוד ופעמים רבות לא מצליח לגרום למכשיר להתחבר לרשת.
  • המכשיר מתקשה להתמודד עם מצב שבו יש כמה רשתות Wi-Fi במקביל ובמיוחד עם רשתות מתקדמות יותר (G או AC).
  • אין מעקב אם המכשיר אפקטיבי או לא, כלומר יתכן שהמים כבר התחממו באופן מספק אך אין דרך לדעת זאת.

ה-Switcher V2 מגיע בכדי לתקן את כל המסקנות שנבעו מהמכשיר הראשוני. המכשיר עוצב מחדש והוא כעת הרבה יותר פונקציונלי ופחות מעוצב.

Switcher V2 - שליטה חכמה על הדוד, הדור הבא

 

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

עם המכשיר מגיע מתקן קיר, חוברת הפעלה ושקית ברגים. Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

חלקו האחורי של ה-Switcher V2 פחות עמוק מהגרסא הקודמת, והחיבורים נמצאים על הגוף שלו - מה שהופך את ההתקנה לפשוטה בהרבה מהגרסא הראשונה. כדאי לשים לב שהחיבורים מעט שונים בסדר שלהם והם מסודרים באופן לוגי יותר.Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

את ההתקנה יש להשאיר לחשמלי. הרעיון יחסית פשוט, יש שני חוטים לכניסה של החשמל ושניים שהולכים לדוד עצמו. כמובן שחשוב מאוד לכבות את החשמל לבית או לפחות לדוד בכדי לוודא שלא תתחשמלו. המכשיר מנתק את שני החיבורים, לפי הדרישה של מכון התקנים כמובן.

החיבור בצד של הקיר פשוט. יש מספר חיבורים בהתאם לסוג החיבור בקיר. במקרה שלי יש לי חיבור ישן (לא גוויס או הברגות) ולכן הייתי צריך להכניס את המתאם עם שני ברגי תפס וגומיה (אופציונלי), להכניס לכוס שבקיר ולהדק את שני החיבורים, עד שהמתאם היה מחובר בחוזקה במקומו.

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

בשלב הבא, מחברים את החוטים לחלק האחורי של ה-Switcher V2 ומהדקים את ה-Switcher לבסיס שלו עד שנשמע קליק בכל אחד מארבעת התפסנים שמחזיקים אותו במקומו.

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

סה"כ מדובר בהתקנה די פשוטה שלקחה לי כרבע שעה והיתה פשוטה בהרבה עבורי מה-Switcher הקודם. האפליקציה נקראת Switcher - smart home וניתן להוריד אותה בחנות הישראלית של iOS או אנדרואיד.

 

הרישום נעשה בנפרד מהמערכת הקודמת. נרשמים למערכת ומקבלים מייל שכולל אישור. לאחר הקלקה על האישור ניתן להמשיך ולעשות login ראשוני. רצוי להכניס שם nickname שלכם ולא של הדוד (טעות הבנתית שלי)

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

 

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

בכניסה הראשונית עדיין אין סוויצ'רים ולכן צריך להוסיף אחד. הסיבה לאנגלית היא ששפת הממשק שלי הוא באנגלית ובניגוד לגרסא הקודמת יש כאן תמיכה בעברית וגם באנגלית.

גם כאן חשוב לתוכנה להבין את הכיוון של המכשיר. לא ברור לי למה זה מהותי...

החיבור הראשוני נעשה בדומה למערכת V1, כלומר סוג של קסם טכנולוגי שמאפשר לנו להעביר את הסיסמא לרשת למרות שאין שום קשר בין הסמארטפון שלכם למכשיר. אבל לפני שתתחילו עליכם להתחבר עם המכשיר לרשת 2.4GHz. אם לא תעשו כך, זה פשוט לא יפעל. 

אחרי שעברתם לרשת 2.4, עליכם ללחוץ 3 שניות על הכפתור בצד ולהקליד את הסיסמא לרשת שלכם בתוכנה. בניגוד ל-V1 שלקח ממני אין ספור נסיונות עד שזה פעל (בערך), כאן בנסיון השני זה עבד בלי שום בעיה.

הבעיה היא לא עם המקרה שלי, שבו הטריק עבד, אלא עם כל המקרים שבהם זה לא יפעל... לכן, מתברר שאם אתם מנסים כמה פעמים וזה לא מצליח, לחיצה של 10 שניות על הכפתור בצד מכניסה את המכשיר למצב שבו הוא מקים לעצמו רשת מקומית. מתחברים לרשת זו ומנסים שוב. בתאכלס זה ככה עובד במכשירים כמו Chromecast ולכן הטריק הזה מקשה מאוד על האפשרות לטעות... כדאי לשים לב שהאפליקציה של האייפון עדיין לא מותאמת למצב הזה, אבל לשמחתי לא נזקקתי כלל להשתמש באופציה הזו, כאמור זה עבד בשיטה הראשונה כמו שצריך (בניגוד לדור הקודם).

כמה שניות אחרי שמוסיפים את המכשיר הוא מופיע ברשימות. כדאי לשים לב לצבע של החיבור. אם הוא ירוק, סימן שמדובר בחיבור ישיר של התוכנה עם ה-Switcher ולא עוברים דרך הענן. כאשר החיבור אדום, החיבור נעשה דרך הענן. מצאתי שהחיבור נהיה אדום כאשר מחוברים ברשת 5GHZ למרות שה-Switcher נמצא טכנית בדיוק באותה רשת.

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

נחזור רגע למכשיר עצמו. מבחינה חיצונית, הוא מעוצב מעט פחות אטרקטיבי מהדור הקודם, ויש דגש יותר חזק על פונקציונליות על פני עיצוב. הכפתור המוזר בצד והשקע במרכז נעלמו וגם כפתור ה-reset הוחלף במתג אמיתי. נתחיל בכפתור האדום הגדול בראש המכשיר. מדובר בכפתור ON/OFF שהאור שלו מראה שהמתג חי ולא שהוא מחמם מים. הבחירה במתג כזה מעט תמוהה ומפתיעה - הייתי מצפה שזה יהיה הכפתור שלחיצה עליו תוסיף זמן ותפעיל את הדוד, אבל זה רק כפתור הדלקה. 

לעומת זאת, הכפתור הלבן התחתון הוא כפתור הדלקה וכיבוי של הדוד עצמו. לחיצה קצרה וזה מדליק את הדוד, לחיצה נוספת מכבה. לחיצה ארוכה, בדיוק כמו בדור הקודם, מוסיפה רבע שעה בכל פעם על ידי הוספת אור מסביב לכפתור. מה שמוזר הוא שעוצמת האור גם של המעגל אור וגם של המתג עצמו הם חלשים מאוד וקשה להבחין שהדוד דולק או כבוי. אור תכלת בפינה מראה את מצב הרשת (כבוי=ללא רשת, מהבהב=לא מחובר לרשת, דלוק קבוע= מחובר לרשת). כפתור נוסף בצד כאמור מאפשר חיבור לרשת על ידי לחיצה של 3ש' לחיבור ראשוני, ו-10 שניות לחיבור access point.

עוד שינוי מעניין הוא שהמתג זוכר את רשימת הלו"ז שלו עצמאית אלא אם תכבו לו את החשמל, כך שהוא יתמודד היטב גם עם מצבים כמו ניתוק טוטאלי מהרשת וכו'.

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

מוקדם מדי בכדי לקבוע שבעיות הרשת שהיו המחלה של הדור הקודם של המכשירים הם מאחורינו, אבל כמה דברים ששמתי לב אליהם עד כה:

  • בניגוד לדור הקודם שמדי פעם היה מתנתק כאשר תדר הניתוקים היה מתגבר ככל שהזמן היה עובר, כאן המכשיר מחובר כל הזמן לרשת ללא קושי וללא הפרעות. לא נתקלתי עדיין במצב של נתק מהרשת ואני כבר מספר שבועות עם המכשיר.
  • בדור הקודם, אם היו בעיות ברשת והוא היה מנסה להתחבר (מצב של אור כחול מהבהב), המכשיר עצמו היה מושבת ולא ניתן היה להפעיל את הדוד ידנית. הדבר אילץ אותי לא פעם להגיע למתג הראשי ולנתק אותו משם בכדי להחזיר אותו למצב חי. ממש פיתרון בעייתי שגם הגדרות QOS ברשת לא הצליחו להתגבר עליו. ב-Switcher V2 ניתקתי באופן יזום את הרשת והוא המשיך לתפקד כראוי, כולל ברשת המקומית ללא קושי.

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

מבחינת הממשק הראשי - מדובר בממשק זהה כמעט לממשק של הדור הקודם ניתן על ידי נגיעה בחוגה להוסיף זמן לחימום, להדליקו ולכבותו. יש גם ניטור של כמות הזרם שהמכשיר צורך בזמן נתון. כאשר מספר זה יורד המשמעות היא שהדוד כבר חם כולו והתרמוסטט של הדוד ניתק בפועל את החימום כבר...

ניתן כמובן להגדיר שהדוד יכבה באופן חכם אחרי זמן כלשהו (למשל שעה או שעתיים)

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

יש גם גישה לכל עולם הקושחה של הדוד. בעבר בכדי לשדרג את המכשיר צריך היה פיזית להגיע למשרדי החברה, כאן זה ככל הנראה ניתן לשדרוג כבר מהסמרטפון שלכם. לא ניסיתי...

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

 

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

כאן ניתן לראות את עוצמת האור החלשה במתג עצמו. הקטע המוזר הוא שדווקא האור שהמכשיר דלוק היה יכול להיות חלש, כך שלא ברור מדוע העוצמות הפוכות ככה...

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

 

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

במקרה שלי, יש לי מוניטור נוסף של בקרת טמפרטורה על הדוד, כך שאני יכול לראות לא רק שהדוד חם אלא האם יש מספיק מים לכל הרוחצים... זה היה יכול להיות פיתרון מעולה אם היה משולב במכשיר. כאמור כרגע יש בקרת זרם.

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

כמובן שיש לוחות זמנים קבועים. ניתן להוסיף שעת סוף והתחלה וכאמור המכשיר יזכור אותם גם אם הרשת שלו התנתקה. בגרסא הקודמת היתה תמיד הסתבכות עם מעבר בין שעוני קיץ וחורף. מקווה שנושא זה טופל על ידי המערכת שכן לא פעם ביום או יומיים של המעבר הייתי צריך להתרחץ במים קרים כי הדוד התחיל לחמם שעה מוקדם מדי או מאוחר מדי....

Switcher V2 - שליטה חכמה על הדוד, הדור הבא

Switcher V2 - שליטה חכמה על הדוד, הדור הבא

בעיה נוספת שנפתרה כאן היתה בעיית השיתוף. אנחנו בית מרובה מתרחצים שלכולם יש סמרטפונים וכולם מעוניינים לשלוט בדוד. במערכת הקודמת הייתי מכניס את המשתמש והסיסמא שלי לכל אחד מהם, לא הכי סימפטי. כעת כל אחד יכול להרשם למערכת וניתן להזמין אותו לשלוט במכשיר. אחרי שאישרתם את הכניסה (בדיוק כמו קודם), אתם פשוט לוחצים על האישור והמכשיר משותף בינכם. פיתרון אלגנטי שעבד יפה מאוד ביני לבין אשתי.

 Switcher V2 - שליטה חכמה על הדוד, הדור הבא

אבל לא הכל מושלם. כאשר מסובבים את החוגה יותר מדי בתוכנה זה לדעתי היה צריך לכבות את הסוויצ'ר אבל זה מכוון את הזמן לכמעט שעה, שזה דורש מעט התרגלות. בנוסף, אם יש בעיות התחברות מקבלים שגיאה זמנית. אם זאת, אחרי כמה שניות זה הסתדר ובניגוד לדור הראשון של המכשיר, התחבר כראוי והדליק את הדוד כמו שצריך. 

ניתן לעשות מעקב אחרי הדוד ואפילו לחשב כמה הספק סה"כ הוא צרך.

Switcher V2 - שליטה מלאה על הדוד, הדור הבא

יש גם אפשרות לקבל push notifications כאשר המכשיר נדלק או נכבה (רעיון פחות טוב). 

בעיות

לאורך כל הבדיקה לא ראיתי בעיות התנתקות מהרשת, שזה די מדהים ביחס להתנהגות של הדור הקודם של המוצר שהיה נוטה להתנתק ולא להתחבר. מצד שני, הבדיקה ארכה כשבועיים ויתכן שנראה תקלות מהסוג הזה בהמשך. בכל מקרה, נראה שבעיה זו מאחורינו עם הגרסא החדשה של המוצר.

בעיית שעון חורף וקיץ לא ברור אם נפתרה, ונדע זת רק במעבר השעון הבא.

עם זאת, בעיות ניהול החשבון עדיין קיימות כמו בדור הקודם. לאחר רישום אין דרך מסודרת באפליקציה לשנות את הסיסמא או את הכינוי (בטעות חשבתי שהכינוי הוא של הדוד ולכן הכינוי שלי הוא עכשיו... דוד ללא דרך לשנות את זה). 

מה חסר לי?

בתאכלס היה נחמד לחבר תרמוסטט כמו שיש לי חיצוני ואשר היה מאפשר לי לשלוט לאיזה יעד אני רוצה להגיע (כמה מהדוד צריך להיות מלא ובאיזו טמפ') כלומר, כמה אנשים מתכננים להתרחץ... 

בנוסף, היה נחמד אם הייתי יכול לקבוע שכאשר אני מרחק של חצי שעה מהבית (סוג של geofencing) שזה יתחיל לחמם את הדוד. עוד רעיון טוב הוא לקבל הודעת push כאשר הדוד סיים להתחמם (לא רק כאשר נכבה, אלא כאשר הזרם ירד ובעצם הדוד כבר מלא). פיצ'ר כזה נחמד אבל באמת הרבה פחות קריטי ממה ש-Switcher כבר עשו.

למי זה מתאים?

מבחינה טכנית, מי שיש לו Switcher V1 שעובד לו כשורה, אין שום סיבה לעדכן - מדובר בעצם באותו featureset פחות או יותר. מצד שני, מי שזה לא עובד לו כמו שהוא ציפה או שחיכה לגרסא יציבה של המכשיר, זה הפיתרון הכי טוב שראיתי עד היום לנושא חימום המים לרחצה. 

ה-Switcher V2 זמין לרכישה כעת דרך האתר של switcher.co.il במחיר 299 ש"ח. 


לדיון בנושא: Switcher V2 - שליטה חכמה על הדוד, הדור הבא


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTHome


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTHome:
מטען USB לקיר של חברת וויסבורד
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht