עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 שוטף ומייבש רצפות - VAX HF86-FM-E-I

06/10/2015 - 06:00 
 
 

הקדמה

כולנו לא סובלים את המטלה המייגעת של שטיפת הבית, אשר לרוב גוזלת לנו שעות יקרות מסוף השבוע. כל פעם לקחת סמרטוט רטוב, לשפשף איתו את הרצפה, לאחר מכן לקחת סמרטוט נוסף ולאסוף את המים - ככה בכל חדר. אחרים נוהגים לשפוך מים בחדרים ואז להתחיל במסע הגריפה של המים לכיוון המרפסת. מסכים איתכם, זוהי מלאכה מייגעת שחוזרת על עצמה כל שבוע וכל פעם אנחנו רוטנים מחדש איך לא המציאו משהו קצת יותר מתוחכם. ובכן, חברת VAX, אשר מתמחה במוצרי ניקיון לבית, בינהם שואבי אבק, מכונות שטיפה בלחץ, מכונות לניקוי שטיחים ועוד, מחזיקה סט של שוטפי רצפה חשמלים, כאשר היבואנית בארץ של המותג, חברת ניופאן, הביאה לארץ דגם אחד מהסדרה, זהו ה- HF86-FM-E-I.

שוטף ומייבש רצפות - VAX HF86-FM-E-I

 

דגם זה הינו אחד לפני הדגם הכי בכיר של VAX בסדרת שוטפי הרצפה, כאשר קיימים 2 הבדלים לטובת הדגם הבכיר, ההבדל הראשון הוא נפח מיכלי מים מעט גדול יותר אשר מאפשר ניקוי שטח גדול יותר של הבית וההבדל השני הוא הספק מנוע גדול יותר. 

רצוי לציין כי חברת VAX מציעה גם דגם אלחוטי אשר פוטר אותנו מהצורך בחיבור כבל חשמל עבור השימוש, אך דגם זה לא קיים בייבוא סדיר לארץ. 

מספר נתונים טכניים לדגם ה- HF86-FM-E-I הנסקר בכתבה:

 • משקל 5.6Kg
 • הספק 750W
 • נפח מיכל מים נקיים 1L
 • נפח מיכל מים מלוכלכים 1L
 • אורך כבל חשמל 6 מטרים

 

הכי ראוי להציג בחינה של מוצר כזה בוידאו והרי הוא לפניכם:

 

חומרי ניקוי

שוטף ומייבש רצפות - VAX HF86-FM-E-Iבמכשיר מומלץ להשתמש לדברי היבואן בחומר הניקוי שמספק היצרן, הבעיה שעלות בקבוק של חומר כזה מרקיעה לכדי 50 ש"ח עבור 750ml - מחיר גבוה ללא ספק, לפיכך רק טבעי כי הראש הישראלי יחפש אלטרנטיבות. בסופו של דבר, ניתן לעשות שימוש במספר חומרי ניקוי אחרים, כל עוד הם לא מקציפים. חומרים מתאימים כאלו יכולים להיות למשל שמפו למדיח, סדרת הסנו פוליויקס או אפילו מים מזוקקים עם מעט מרכך כביסה. פתרונות אלו מגמדים את החסרון של שימוש בחומר ניקיון ייעודי.

חשוב לומר כי במידה "ורקחתם" עצמאית חומר ניקוי על ידי שימוש במים מזוקקים יחד עם חומר ניקוי שלא מקציף, ייתכן והוא ישאיר סימנים על הרצפה לאחר פעולת הייבוש, במקרה זה, יש לדללו יותר את חומר הניקוי, לבצע את פעולת הייבוש בצורה איטית יותר או להחליף לחומר ניקוי אחר.

 

 

 

תחזוקה

אנחנו לא סובלים לבצע פעולות תחזוקה למכשירים החשמליים שלנו. עם רובוטים שואבים, פעולות אלו עלולות גם להגיע לכדי חצי שעה, במיוחד כאשר יש לנקות שערות אשר נתקעות בכל המברשות. ה- VAX לא חף מפעולות תחזוקה כאלו, אך הן קלות בהרבה בהשוואה.

הרכיבים שצריך לנקות:

 • מיכל המים המלוכלכים - שטיפה בלבד מתחת לברז תעשה את העבודה. אם הגיע הפסח ורוצים להשקיע, יש לשים טיפת סבון כלים עבור ניקיון טוב יותר.
 • ניקוי המברשות - פעולה זו מעט מסובכת יותר, מכיוון שיש צורך לפרק את המברשות ולהוריד את כל הלכלוכים והשערות.
 • ניקוי הפילטר - הפילטר ניתן לשטיפה מתחת למים זורמים.

שוטף ומייבש רצפות - VAX HF86-FM-E-I

 

סיכום

כאשר יש ילדים קטנים בבית, פינת האוכל זקוקה לשטיפה לעיתים תכופות. נעזרנו ב- VAX לאורך חודש ימים, אך הרושם הראשוני שהמכשיר השאיר, נשאר גם בשימושים הבאים. עבור ניקוי עדין של הרצפה (לאחר שעברתם עם מטאטא כמובן), הוא יעשה את העבודה היטב, אך כאמור, חשוב מאוד להצטייד בסבלנות ולעבוד בצורה מתוכננת היטב על הרצפה, לחלק אותה למקטעים וכל פעם לשטוף מקטע אחד ואז לשאוב אותו. אם תעברו על כל הרצפה ולאחר מכן תנסו לשאוב, תגלו כי המקטע ששטפתם ראשון, כבר התייבש והשאיר סימני מים. לסבון המומלץ על ידי היצרן אין ריח וזה טוב למי שרגיש לריחות, מי שירצה קצת ריח של ניקיון, שיוסיף מעט מרכך כביסה למיכל המים הנקיים. 

המכשיר עצמו פשוט לשימוש, קל לתחזוקה הרבה יותר מרובוטים שואבים ושוטפים (ואין סיכוי שהם היו יכולים לנקות רצפה עם שאריות אוכל) והופך את מטלת שטיפת הבית במקרים מסויימים להרבה יותר קלה ונסבלת.

מעט מעצבן כי ה- VAX מבצע הרבה רעש בזמן העבודה, ניתן להבין כי הסיבה נובעת בגלל מנועי המברשות ותהליך השאיבה. ניתן היה להחריש במידה מסויימת את הרעש, אך הדבר היה מגיע על חשבון משקל כבד יותר של היחידה אשר גם היה מתבטא במחיר גבוה יותר לצרכן. בסופו של דבר, אם אתם נוהגים לנקות בלילה, כנראה שתצטרכו לשנות את ההרגלים ואם יש לכם אוזניות עם ביטול רעשים אקטיבי כמו Parrot Zik 2.0 או Bose QuietComfort, תוכלו גם לחסוך הרבה אוקמולים.

שוטף ומייבש רצפות - VAX HF86-FM-E-I

לסיכום, אם אתם כבר סולדים מסמרטוט הרצפה והדלי שמלווה אליו ועוד יותר שונאים את המטלה עצמה של ניקיון הבית ומוכנים לקבל את החסרון המרכזי של הרעש הנילווה והניקיון האיטי יותר, ייתכן וה- VAX הוא בשבילכם, הרצפה בהחלט תשאר נקייה.

 

מחיר מומלץ לצרכן 1399 ש"ח.
מוצרי VAX משווקים בארץ על ידי ניופאן.

 

יתרונות

 • הופך את מטלת ניקוי הבית למעט יותר נסבלת במקרים מסויימים.
 • מתקפל ותופס מעט מקום.
 • קל לתחזוקה.

 

חסרונות

 • מרעיש.
 • לא מתאים לשימוש מעל פרקטים.
 • פעולת הניקיון איטית יותר משימוש בסמרטוט ומגב.
 • ניקוי מהיר מידי לא ייבש טוב את הרצפה וישארו סימנים.
 • חומר ניקוי מיוחד - למרות שאפשר למצוא אלטרנטיבות זולות.
 • כבל חשמל מובנה באורך 6 מטרים, כאשר אחד ארוך יותר היה מתקבל באהדה.

לדיון בנושא: שוטף ומייבש רצפות - VAX HF86-FM-E-I

עוד מ: ziv_r
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTHome


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTHome:
מטען USB לקיר של חברת וויסבורד
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht