עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

13/09/2015 - 06:00 
 
 

Samsung

חברת Samsung הציגה את אחד האולמות המרשימים כאשר כללה באולם שלל מוצרים טכנולוגים חדשים. החברה הציגה רמקולים המשדרים 360 מעלות באיכות שנשמעה טובה מאד בשתי תצורות : מוצר תלוי ומוצר עומד.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם
IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

בנושא הבית החכם, סמסונג מציעה פתרונות לבית חכם תחת המותג Smartthings. הפתרון כולל Hub המחובר לאינטרנט, ואביזרים שונים כדוגמת מצלמות, חיישנים, נורות וכו' המחוברים כולם ביחד ומשדרים ל- HUB. כל המערכת ביחד מייצרת אירועים המפעילים אחד את השני כאשר הכל בשליטה של אפליקציה מתאימה.

בנוסף, חברת Samsung יצרה שיתוף פעולה עם ספקים רבים, המייצרים מוצרי בית חכם שמסוגלים "לדבר" עם ה- HUB של סמסונג.

רשימה מלאה של הספקים ניתן למצוא ב :
http://www.smartthings.com/compatible-productsIFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם
IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

פתרונות בית חכם - הקדמה

מוצרי הבית החכם קיבלו תנופה משמעותית והתחום הפך להיות חלק מנושא ה- IoT.

ניתן לחלק את הנושא ל-3 קטגוריות.

1. IOT - שילוב מוצרים ביתיים גדולים אל תחום הבית החכם, כדוגמת מכונות כביסה, טלויזיות, מקררים, מדיחי כלים'. המוצרים בתחום הזה הם עדין בגרסאותיהם הראשונות, כאשר הרעיון המרכזי שהם מחוברים לאינטרנט באופן תמידי, והספקים מפיקים אפליקציות אל הצרכן לשליטה מרחוק במוצרים, וקבלת נוטיפקיות באירועים שונים במכונות.

2. מוצרים המתחברים לעולם האינטרנט באמצעות Wifi כאשר הם גם מחוברים לחשמל (כדוגמת מצלמות אבטחה, שקעים ומתגים חשמליים שונים)

3. חיישנים שונים לפתיחת דלתות וחלונות, בדיקת איכות אוויר, עשן, לחות וכו'. מוצרים אלו לא מחוברים לחשמל אלא על בסיס סוללה.

פרוטקול הדיבור המוביל בין הרכיבים במוצרי הבית החכם הינו Zwave שמבוסס שידור באיזור התדרים ה- 900Mh.

חברות רבות הציגו בתערוכה מוצרים וחיישנים שונים מבוססי פרוטוקול Zwave.

הרכיב החשוב בפתרונות האלו הינו רכיב ה- HUB שמאזין לאירועים שונים בחיישנים ועל פיהם מייצר אירועים חדשים, למשל פתיחה וסגירה של דלת תדליק את האור בסלון.

ה- HUB מחובר לאינטרנט, ומשמש לב המערכת הביתית, תוך ייצור notifications והתראות שונות לטלפונים הסלולרים באמצעות אפליקציה ייעודית המאפשרת שליטה מלאה בבית.

ישנם ספקים שמייצרים HUB אוניברסלי, כלומר שאין זה מעניין איזה אביזר מחברים לרשת הביתית, העיקר שידע לדבר Zwave, וישנם ספקים שמייצרים HUB ייחודי שיודע לדבר Zwave רק עם מוצרים של אותה חברה (בדרך כלל החברות הגדולות שמציעות למכירה חבילות Start kitלפי דוגמאות שיוצגו בהמשך), וחלקם מייצרים שיתופי פעולה

יש לציין שנצפו מוצרים נוספים לבית חכם המשתמשים בפרוטוקול 433Mh, ולעיתים מוצרים שמשולבים בשני הפרוטוקולים ביחד אולם הם היו מאד מועטים ובדרך כלל של חברות מאד מאד קטנות

חברת Hisense

חברת Hisense הציגה HUB חדש שישווק בחודשים הקרובים שידע לדבר רק עם מוצרי הבית החכם של החברה, כאשר המיקוד המרכזי הוא יכולת הדיבור למוצרי חשמל הביתיים המוכרים של החברה כדוגמת מסכי טלויזיה, מכונות כביסה וכו'.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

חברת Nodon

חברת Nodon מייצרת מתגים מבוססי Zwave. המתגים מפעילים לא רק את התאורה אלא גם את השקעים, ומכיון שמדובר בפרוטוקול Wireless, אין זה משנה כלל היכן נמצאים המתגים על הקיר, והם גם יכולים להיות מודבקים עם דבק דו צדדי על הארון, על השולחן וכו'.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

חברת LG

חברת LG הציגה אולם מרשים של חידושים בתחום הטלויזיות תוך מיקוד במסכי ה- OLED המרשימים תוך שימוש בסיסמאות כדוגמת Black is the perfect color ומיתוג ה- OLED כשלב אבולציוני בעולם מסכי הטלויזיה.

בנוסף, החברה הציגה סל פתרונות משלה לעולם הבית החכם.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם
IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

חברת Devolo

חברת Devolo המוכרת בעיקר בזכות המוצרים המאפשרים הזרמת אינטרנט ברשת החשמל הביתית, והגברת הסיגנל באמצעות רשת החשמל, משווקת מוצרים וחיישנים לבית החכם מבוססי Zwave, אולם רק עם ה- HUB שלה. ערכה ראשונית עולה 220 יורו.

חברת D-Link

חברת D-Link משווקת מוצרים וחיישנים מבוססי Zwave לבית חכם מבוססת HUB המשווק על ידה.
חשוב לציין שקיים שיתוף פעולה בין חברה D-LINK לחברת סמסונג, ומוצרי הבית החכם של D-link יודעים לדבר עם מוצרי הבית החכם של סמסונג (לפי הההסברים והתיעוד שנמסר).IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם
IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

הבית החכם - השלב הבא

חלק מהחברות הציגו פתרונות מתקדמים יותר בתחום ניהול המידע הדיגיטלי הנאסף באביזרי הבית החכם, ומציעים מעבר לאפליקציה לשליטה גם ניהול השליטה וניהול מאגר התמונות באמצעות הcloud.

לדוגמא חברת Foscam מציעה שירות בשם www.myfoscam.com לשליטה בכל המצלמות והאביזרים בענן, כאשר בעתיד ניתן יהיה גם לשתף באמצעות FaceBook את המידע ב- Live כאשר הוא מצולם

החברה מציעה שלל מצלמות ומוצרי NVR משלימים.

חברת TELLDUS משווקת שקעי חשמל מבוססי Zwave ו- 433M אולם החברה בעצם מוכרת תוכנה בענן שעוקבת אחר צריכת החשמל הביתית ויכולה להפיק דוחות יומיים וחודשיים על ניצול של כל מכשיר ומכשיר בבית. מכיון שמה ש-"חכם" הוא השקע המאפשר לחבר כל מוצר ביתי (גם מוצר שאינו חכם) ולעקוב אחרי ניצול החשמל שלו.

התוכנה מאפשרת להגדיר יעדים חודשיים לניצול חשמל, ולבצע מעקב אחד ניצול היעדים. החברה גם יודעת לבצע סגירה של שקע מסויים אם היעד החודשי או היומי שלו עבר כאשר הכל מחובר לאפליקציה ונוטיפיקיות ישירות למשתמש הקצה.חברת Homatic מציעה Framework הכולל SDK לפיתוח תוכנה לגישה והפעלת אביזרי Zwave.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

חברת Panasonic

חברת פנסוניק הציגה רמקול שולחני קטן שמאפשר Stream של מוסיקה בכל הבית, כאשר בעצם כל הרמקולים מקושרים "ומדברים" ביניהם.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם
IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

בנוסף, חברת פאנסוניק הציגה מצלמה אינטרנט נחמדה בשם Nubo. המצלמה לא זקוקה ל- Wifi אלא מבוססת על שידור באמצעות 4G (כרטיס סים). אפשר לחבר אליה גם מקור מתח חיצוני מבוסס חיבור מיקרו USB כדי להאריך את זמן הצילום.

כל המידע המצולם נמצא על הענן של פאנסוניק עם יכולת שמירת הסטוריה של 90 יום. המצלמה מכילה מיקרופון ורמקול ומאפשרת גם לדבר ולשמוע את המצולמים.

חברת Grundig

חברת grundig הציגה כיריים חשמליות לבישול, כאשר התוספת הטכנולוגית כוללת הצגת מסך לשידור תכנים (למשל תוכניות טלויזיה) בסמוך לכיריים ובנוסף הכירים לא מחולקות מראש לאיזורי החימום, אלא ברגע ששמים סיר על המשטח הכיריים מחממות ובעצם מקיפות רק את האיזור של הסיר בלבד.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

חברת Bauknecht

חברת Bauknecht הציגה מכונת כביסה ומייבש ומדיח כלים המחוברים לאינטרנט ומאפשרים שליטה מרחוק. הם הציגו תסריט שבו אחד ההורים הנמצא בעבודה מתקשר אל הילד בבית ומבקש ממנו שיכניס את בגדיו המלוכלכים לתוך מכונת הכביסה.

באמצעות אפליקציה ההורים מעדכנים שהוכנסו חולצות ספורט כהות, ושהן מכילות בוץ, ובאמצעות תפריט במכשיר הטבלט של ההורים מפעילים את המכונה על ידי בחירת סוג הבגד ורמת הלכלוך והזמן המבוקש לסיום.

בסיום ההפעלה הילד מעביר את הבגדלים ממכונת הכביסה למייבש, שכבר "יודע" שהבגדים שיוכנסו אליו מכילים בד ספורטיבי ולכן יודע לבחור לבד את תוכנית הייבוש.IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם

 

חברת KIBBI

חברת KIBBI, שאספה מהציבור 56K$ באמצעות אינדיגוגו משיקה מוצר מעניין הכולל מצלמה וחיישני טמפרטורה, פתיחה/סגירה, כאשר המצלמה כוללת גם רמקול, סוללה (כאשר החשמל בבית מפסיק לעבוד) וקישוריות לניהול המידע בענן בחינם.

חברת Verbatim

מפתיע היה לפגוש את חברת Verbatim הזכורה לטוב מתקופת צריבת הדיסקים.

מתברר שלמרות שהעידן היום מאפשר שימוש באמצעי אחסון חדשים כדוגמת Flash Drivers, NAS, ובתקופה האחרונה גם הענן הפך להיות זמין בקלות ללקוחות פרטיים, חברת Verbatim טוענת שפתרונות האחסון הקיימים מאבדים את ה- Data בתקופה הנעה בין שנתיים לחמש שנים, וגם הענן, לטענתה, הוא פתרון שהשליטה על האחסון על ידי משתמש הקצה במידע המאוחסן היא מועטה.

הם מציעים פתרון שנקרא M-disk שהוא בעצם CD/DVD לכל דבר שמבוסס על חומר שמיוצר מאבן, כך שהמידע שנצרב עליו מחזיק במשך 1000 שנה !!!!!

www.mdisc.com

HDFLOW 3

חברה קוריאנית בשם I do It פיתחה מוצר בשם HDFLOW 3 המאפשר שידור FULL HD ב- Wireless עד 60 מטר וזאת תוך תמיכה בעד 6 מכשירים בו זמנית. נראה כמו מכשיר קסמים, והאיכות שהוצגה מעוררת התפעלות.

החברה מייצרת שני מוצרים : הראשון נקרא mini ומכיל כניסות HDMI בלבד, והשני רגיל ומכיל VGA, Composite, Component ומאפשר שידור Wireless גם עבור טלויזיות מיושנות.

חברת Sony

ולסיום חברת Sony הציגה בית עתידני חכם המכיל מוצרים מעוררי התפעלות

הטכנלוגיה הינה מקרן, שהתמונה המופקת ממנו הינה תמונה אינטרקטיבית שעוקבת אחר תנועת היד.

התמונה שיכולת להיות מוצגת על שולחן או קיר, והיא אינטרקטיבית בצורה מלאה, אפשר לגרור עם האצבע ולהפעיל סרטים, לייצר notes, לפצל את התמונות למספר תצוגות כאשר בכל אחת מהם צופים במידע אחר,, להעביר מידע מהטלפון הסלולרי ב- Slide ישירות אל השולחן.

חווית שימוש מדהימה.

ניתן לצפות בסרטון בלינק :


לדיון בנושא: IFA 2015 - סיכום ביקור בתערוכת במיקוד ביישום בית חכם


תגיות


דרגת קושי: 1
בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTHome


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTHome:
מטען USB לקיר של חברת וויסבורד
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht