עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

האם בית המייצר יותר אנרגיה ממה שהוא צורך יכול גם להיחשב כבית חכם?

31/08/2015 - 07:00 
 
 

צוות מאוניברסיטת קרדיף שבאנגליה, שבראשם עומד פרופסור פיל ג'ונס, יצרו דגם של בית המסוגל לייצר יותר חשמל ממה שדיירי הבית צורכים. בנוסף, עלויות הייצור של הבית דומות לעלויות של בית רגיל, כך שהרוכשים לא יצטרכו לשלם מחיר גבוה עבור השימוש בפתרון זה.

הרעיון במהותו הוא בניית בתים למגורים שיוכלו לספק את כל צורכי דייריהם באמצעות אנרגיות חלופיות ובכך להגיע לכמעט "אפס פחמן" (Zero Carbon), כלומר פליטת אפס של פחמן דו-חמצני.

את הבית "החכם" הראשון עם אנרגיית פחמן חיובית בנו באזור Bridgend שבבריטניה, עם יחידות של פנל פוטו - וולטאי (PV) - תא סולארי - המותקנות על הגג הפונה לצד הדרומי, בזווית האופטימאלית, בכדי לנצל למקסימום את קרינת האנרגיה, מרגע זריחת השמש ועל ידי כך ללכוד ביעילות את אנרגיית השמש.

האם בית המייצר יותר אנרגיה ממה שהוא צורך יכול גם להיחשב כבית חכם?

במקביל, בכל דירה הותקן גנראטור סולארי וסוללת גיבוי נטענת סולארית, המסוגלים לספק חימום, אוורור, מים חמים וחשמל בעת הצורך.

בנוסף למערכות האנרגיה המתחדשת, בנוי הבית ממלט עם רמות נמוכות של פחמן, עם מערכות בידוד תרמיות ועם חלונות בעלי זכוכית כפולה, בכדי שההפסדים של האנרגיה יהיו מזעריים לא רק כלפי חוץ, אלא גם בין החדרים השונים שבתוך הבית. משך בניית בית מסוג זה - כ- 16 שבועות.

לדברי צוות הפיתוח האנגלי, הבית מייצר יותר אנרגיה ממה שהוא צורך, ולכן ניתן לייצא את העודפים לרשת החשמל או לאחסן אותה בסוללות נטענות, לשם לשימוש בתקופת החורף, כאשר האנרגיה הסולארית נמוכה יותר.

מקור: אוניברסיטה קרדיף


לדיון בנושא: האם בית המייצר יותר אנרגיה ממה שהוא צורך יכול גם להיחשב כבית חכם?

עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בית


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בית:
GTi3‎ ו-T2,גרילי גז מבית Grand Hall במבחן!
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht