עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 הפרונטו של פיליפס מקטין מימדים: Pronto 9300

01/11/2009 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: תוכנה ואופציות מתקדמות >

 
 
 

הקדמה

 
הפרונטו המקורי

לרבים מכם אין צורך להכיר את סדרת שלטי PRONTO של פיליפס אבל למי שלא מכיר מדובר בסדרת שלטים של פיליפס. בימים שלפני הפרונטו בעצם לא היו שלטים חכמים בשוק - שלטים חכמים היו בסגנון של ALL IN ONE, כלומר שלטים שהיה ניתן בלחיצת כפתור לגרום להם להפוך לשלט טלויזיה ולחיצה על כפתור אחר היתה גורמת להם להפוך לשלט של DVD.

פיליפס הבינה מוקדם מאוד שבבית העתיד יהיה לנו לא מעט ציוד ושכל אחד מהמכשירים יזדקקו לשלט ובנו ארכיטקטורה חכמה שעד היום (יותר מעשור אחרי המצאת הרעיון) עדיין עובד יפה.


TSU1000

הרעיון היה לשלב מסך מגע עם שלט. המסכים הראשונים כללו מעט כפתורים פיזיים, ומסך מגע שחור לבן בלבד (כלומר, שחור/לבן ועוד שני גווי אפור). כאשר מרבית השלטים היו רחבים מהמקובל בשל הגודל של המסך (שהיה סטנדרטי למדי). מאז עברו הרבה מים באמסטרדם ופיליפס שיכללה את קו המוצרים יותר ויותר - הוסיפה צבע, גדלים שונים ואפילו מודלים גדולים מאוד (ה-9800 ענקי ביחס לשלטים אחרים שאנחנו מכירים) ומודלים בשיטת "LANDSCAPE" שוכבים.


PRONTO PRO

מה שלא השתנה במהלך השנים היה הפוקוס של החברה - השלטים היו מיועדים לאינטגרטורים ולכן התוכנה היתה סבוכה, קשה לשימוש ודרשה ממי שתכנת את השלט להיות רבע סופרמן, חצי תוכניתן וחצי גרפיקאי (אני חושב שנשאר לי עודף, אבל לא נורא...).

התחרות העיקרית על השוק הזה היתה מחברות קטנות שהתקשו להתחרות בשליטה של פיליפס על השוק. חלקן התמחו ב-HIGH END (למשל AMX ו-CRESTRON שהשתלבו בבית החכם ומיקמו את עצמן כחברות שמתמחות בשליטה על בתים כאלה) או LOW END (בעיקר NEVO שלמרות התחכום של המוצרים בקטגוריה, סומנו ככאלה בגלל המחיר הזול שלהם).

PRONTO 9600

 בין לבין התחילה התחרות האמיתית של הפרונטו מחברה קטנה בשם HARMONY אשר נרכשה על ידי חברת לוג´יטק. הקסם של ה-HARMONY היה בשילוב של תוכנה, בסיס אינטרנטי חזק ושלט פשוט למדי לתפעול.

שתי החברות הציגו שתי גישות הפוכות זו לזו. ה-HARMONY יועד לכל אחד לתכנת, עם מעט גמישות לגבי תפיסת העולם של איך צריך השלט לעבוד ועם כפתורי חומרה רבים. לעומתה, פיליפס הציגה גישה פתוחה, שבה ניתן לתכנת כל דבר עם אין ספור שכבות גרפיקה מתוחכמות, מסך מגע שהיה הפוקוס של המכשיר ומערכת תכנות שהגיעה עד לרמה של פלטפורמה פיתוחית שלמה.

על פניו לא היה צריך להיות כאן כלל תחרות. הבעיה היתה שהגישה של פיליפס היתה כבדה אפילו על אינטגרטורים וגם הם התקשו להתמודד עם התפיסות המתוחכמות. ה-HARMONY החל לנגוס בעוגה של פיליפס גם שם.


PRONTO 9300

הפרונטו 9300

ה- PRONTO 9300 מציג FORM FACTOR דקיק וסקסי כפי שהפרונטו מעולם לא היה. בעבר כל המודלים היו רחבים מאוד ועבים מאוד. הראשון שסימן את השינוי בגישה היה ה-9400 שעדיין היה מעט רחב מצורת השלטים שאנחנו רגילים אליהם, אך היה מאוד ארגונומי. ה-9300 בעצם ממשיך את קו המחשבה הזה. השלט הוא דק מאוד, ארגונומי, ארוך ובעל מסך יחסית קטן - 2.8" ברזולוציה של 320X240.

המסל נראה יפה מאוד ונטול כל מגרעת סביבו - עדות למסך מגע מסוג CAPACITIVE. היתרון של שיטה זו היא העדינות שבה ניתן לגעת במסך בכדי להגיע לפונקציה כלשהי והדיוק של הלחיצה. מתחת למסך במרווח מסויים נמצאים 5 כפתורי שליטה אשר לרוב משמשים לטובת TRICKPLAY כלומר, ניגון, קדימה, אחורה, ופרק קדימה/אחורה. העיצוב מעט משונה בגלל המרווח הגדול בין הכפתורים לבין תיאור הפונקציות על גבי המסך לבין הכפתורים עצמם. הכפתורים עצמם בנויים באופן מובלט למדי כמו גבעות, אך חסר סימון לכפתור המכרזי בכדי להשתמש בו בחושך מוחלט.

בראש השלט כפתור POWER (שבעצם משמש ככפתור כיבוי ראשי, אך ניתן להשתמש בו בכל אופן שרוצים). שאר המבנה של המכשיר דומה לשלטי פרונטו האחרים עם עוד כמה כפתורים שהיו חסרים לי מאוד ב-9600 (כפתור אחורה, כפתור INFO וכו´).

בצד המכשיר כפתורי PAGE שמאפשרים גישה לדפים נוספים במידה ואין מספיק מקום על המסך לכל הפונקציות וכן כפתור תאורה. למכשיר גם כפתור ON/OFF חבוי בצידו.

בצד השני של השלט ניתן לראות מחבר USB. בתחתית שלו הבטריות מאוחסנות באופן שצריכים מפתח מיוחד בכדי לפתוח. יש גם שלושה מגעי זהב עבור המעמד.

לשלט יש גם זיהוי הרמה בדמות משקולת קטנה שניתן לשמוע אותה מתונעעת כאשר המכשיר מורם. פיליפס לא שיפרה את המנגנון הישן הזה בחדש (מבוסס כספית או ACCELEROMETER כפי שיש באייפון ודומיו) ככל הנראה מסיבות של עלות. האמת? רק בחדר שקט במיוחד ניתן לשמוע את הכדורית בתוך השלט, כך שזה לא ממש מטריד אף אחד.

המגרעת בתחתית השלט היא ארגונומית ביותר ובניגוד ל-HARMONY התחתית בנויה מחומר מחוספס שמונע מהחלקת המכשיר ושומרת עליו דבוק ליד המשתמש. ניתן לראות שפיליפס משתפרת מדור לדור בבנית השלטים והפיכתם לעמידים יותר. השלט מרגיש מאוד חזק וסולידי במבנה שלו.

מבחינת אורך, אני חושב שרבים יאהבו את ה-FORM FACTOR הזה (בוודאי שכל מי שחובב HARMONY יאהב את התפיסה הזו), אך הבעיה שלי איתו שהוא ארוך למדי ולכן קשה לי להגיע לכל המקומות ללא החלקת היד קדימה ואחורה על גבי השלט. הדבר מורגש במיוחד כשצריך להפעיל פעולות מהמסך - לעיתים קשה להגיע למסך בלי שתי ידיים.

המסך עצמו דומה בציפוי שלו לזה של ה-HARMONY ONE (אך כאמור החלק התחתון שלו בנוי באופן מחוספס שמונע החלקתו מהיד) - כאשר החלק העליון העשוי פלסטיק שחור מבריק אסף לא מעט טביעות אצבעות ויש צורך לנגבו מדי פעם (אייפון, מישהו?).

הבטריה החזיקה די והותר אך הבסיס שעליו מניחים את המכשיר לטעינה מעט חלקלק ולא אהבתי כ"כ את שיטת ההנחה של השלט במקומו.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: תוכנה ואופציות מתקדמות >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על שליטה ובקרה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שליטה ובקרה:
Harmony 1100 - השלט לאנשים שלא אוהבים שלטים
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht