עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

עשור לשלטים החכמים פיליפס PRONTO - ביקור בפיליפס בלגיה

26/08/2008 - 07:00


היסטוריה | המאמר המלא | עמוד הבא: האתגרים לעתיד >

 
 
 

הקדמה

 לרגל חגיגות העשור להשקת שלט הפרונטו הראשון, הוזמנתי למרכז הפיתוח והייצור של השלטים של Philips באירופה.

הרבה אצבעות נגעו במסכי המגע של סידרת שלטי הפרונטו, מאז הושקו.

מה התחדש עם השנים? מהם הכיוונים לעתיד? ובנוסף, הדגמה של מקרן הסאונד החדש של פיליפס במעבדת ה-iLab.

מאז ועד היום...

 • 1998 - יותר ויותר התקנות של בתים חכמים, דורשות שלטים ברי-תיכנות מתקדמים ובמחיר סביר. בשוק קיימים שלטים ברי-תיכנות במחירים של 2000$ וצפונה, הרחק מהישג ידם של אנשים אשר רוצים למכן את המערכת שלהם בעצמם והרחק מפרוייקטים קטנים ובינוניים. קיימים שלטים ברי תיכנות המבוססים על כפתורים קשיחים, אולם הם לא מספקים את הפונקציונאליות והגמישות הנדרשת.

  פיליפס משיקה את שלט הפרונטו הראשון - TS1000 שהוא השלט החכם הראשון, עם מסך מגע במחיר של פחות מ-500$. השלט זכה ב-CES AWARD ב-1999.
 • 2000 - השוק מתחיל להיות מוצף במכשירים שונים (מכשירי DVD, רסיברים, ממירים, טלויזיות וכו´) כאשר לכל אחד קודי IR (אינפרה-אדום) שונים. לימוד המוצרים השונים היה דבר מסובך שערך לא מעט זמן למתקינים. היה צורך ביצירת DB  מרכזי עם כל הקודים של כל החברות ויותר זיכרון לצורך לימוד פונקציות ורצף פקודות (מאקרו) מתקדמים.

  ה-TSU2000 מושק, עם בסיס נתונים מוכן מראש לקודי IR של מוצרים שונים של חברות שונות עם זיכרון של 2MB. השלט זוכה בפרס עיצוב. 

 

 

 • 2001 - מסכים דקים נהיים נפוצים בשוק ובמחירים סבירים, הצגת כל ציוד האודיו והק"ב בסלון, זה כבר לא "IN" ויותר ויותר אנשים מתחילים להסתיר את הציוד מאחורי ארונות או אף בחדרי ציוד מיוחד, מה שהופך את השימוש בשלטים מבוססי IR, לבלתי אפשרי.

 

פיליפס מציגה את ה-TSU6000, הכולל מסך מגע עם 256 צבעים ועם יכולת תמיכה ב-RF (תדרי רדיו). כמו כן, מציגה החברה את ה-RFX6000, שהוא האקסטנדר, אשר מאפשר את קליטת אותות ה-RF מהשלט והמרתם ל-IR בתוך הארון או החדר בו נמצא הציוד. שוב, זוכה השלט בפרס CES INNOVATION AWARD  של 2001.

 • 2002-2004 - יותר ויותר התקנות של בתים חכמים, ברמות שונות ורחבות הרבה יותר ממה שהיה עד עתה, הכולל המון ציוד והרבה חדרים, כאשר בחדרים שונים יש צורך בשלטים ברמות שונות, קרי, בחדר הק"ב/סלון נדרש שלט הרבה יותר מתוחכם (תאורה, תריסים, מיזוג, אודיו, וידאו וכו´) שלא בהכרח נדרש בחדר הילדים...

  OSD - On Screen Display לשליטה וקינפוג של ציוד האודיו והק"ב נעשה יותר ויותר נפוץ (כגון TiVo, רסיברים מתקדמים וכו´).

  ה-TSU500 או בשמו האחר, Pronto Neo מושק ב-2002, שהוא שלט עם מסך מגע קטן יותר, ש/ל אך עם יותר מקשים קשיחים, מה שמאפשר שליטה מהירה ונוחה עם תיכנות מועט יותר.

  השלט זוכה בשני פרסים ב-CES - על החדשנות ועל העיצוב.

 

 

 

 • ב-2003 מושק ה-TSi6400, שלט אשר הקדים את זמנו, ולא ממש ידעו איך לאכול אותו בזמנו.

  הוא כלל מסך מגע בגודל 6.4", WiFi, דפדפן לגלישה באינטרנט, יכולת הצגת EPG (מדריך תוכניות אלקטרוני) וכמובן RF. זוכה בפרס העיצוב.

 

 

 

 

 • סידרת ה-NG  מושקת (Pronto NG ו-Pronto Pro NG - ש/ל וצבעוני בהתאמה) אשר כוללים עיצוב חדש, יותר מקשים קשיחים (כולל ניווט 4 כיוונים), יכולות גרפיות חדשות, כגון, שקיפות (היכולת להלביש גרפיקה על גרפיקה ברמות שקיפות שונות) ו-Alpha Blending (צלליות, הקרנות אור וכו´).

  השלטים כללו יכולות אשר לא היו, בזמנו, לאף שלט ברמת המחיר הזו וזכו, שוב, בכל פרס אפשרי ב-CES.
 • 2005 - העולם משתנה...יותר ויותר קרינת RF נמצאת בבית (WiFI, מוניטורים לתינוקות, טלפונים אלחוטיים וכו´), אשר גרמו להפרעות קשות לשלטי ה-RF שהיו קיימים באותה תקופה, שכן הם עבדו על אותו תדר.

  יכולות גרפיות מתקדמות, דרשו יותר ויותר זיכרון והשיפור בטכנולוגית ייצור מסכי המגע איפשרו מסכים בהירים עד פי 20 ממה שהיה עד אז.
 • TSU3500 - מסך מגע ש/ל עם בהירות גבוהה פי 20 ממה שהיה עד כה.

  RFX6500 - RF אקסטנדר בתדרים אשר איפשרו עבודה חלקה ללא הפרעות ממכשירים אחרים בבית.

  TSU7500 - מסך מגע צבעוני עם זיכרון פנימי של 48MB (!).
 • 2006 - היום - פיליפס נכנסת למחקר ופיתוח מעמיק, אשר במהלכו היא "מתקרבת" לצרכנים (גם הצרכן הסופי וגם מתקינים של בתים חכמים).

לפי פיליפס, הצרכנים דרשו ממנה:

 • נוחות.
 • שליטה על כל המולטימדיה בבית (אודיו, וידאו, ריבוי חדרים וכו´), ללא תלות היכן המקור או המידע מאוכסן.
 • שליטה על כל המוצרים החשמליים מסביב (תאורה, בקרת אקלים, אזעקה, תריסים, וילונות, דוד חשמלי וכו´).

לעומת זאת, הדרישות מהמתקינים היו:

 • אמינות.
 • יכולת קינפוג בצורה יעילה.
 • היצע רחב של מוצרים (שלטים) ברמות שונות (יכולות ועלות).
 • יכולת לתת "ערך מוסף" ללקוח בתור מתקין.
 • רמה גבוהה של שירות מצד פיליפס.

תהליך הלימוד הזה מוליך לתיכנון ופיתוח של סידרת שלטים חדשה לגמרי, הכוללת פלטפורמה שונה לגמרי ממה שהיה עד כה.

 • TSU9600, RFX9400, RFX9600 - שלט זה, נסקר באתר כאן. הוא כולל לראשונה, תקשורת דו-כיוונית, RS-232 למימשוק למערכות שליטה ובקרה של בית-חכם מיצרנים שונים , שליטה דרך IP וחיוויום שונים (למשל מצב התריס - פתוח או סגור).

 

 

 

 

 

 • ביולי 2007 מציגה פיליפס את ה-Pronto Script. זוהי "שפת תיכנות" פשוטה יחסית המבוססת על טכנולוגית JAVASCRIPT הנפוצה, אשר מאפשרת לתכנת יכולות התממשקות למערכות שונות ע"י המתקינים, המפיצים ואפילו משתמשי קצה ובכך למעשה ניתן לשתף סקריפטים שמישהו כתב עם כל העולם.
 • באוקטובר 2007 מושק ה-TSU9400, אשר מיועד לכוון לתקציבים נמוכים יותר.

 • ינואר 2008 - יכולת שליטה במצלמות IP כולל צידוד.

 

 

 

 

 

בעוד ה-TSU9600, ה-TSU9400 האקסטנדרים והסקריפטים מיועדים למערכות בית חכם יחסית מורכבות עם מספר חדרים, נדרש היה צורך למערכת שליטה לחדר בודד.

 

 • במרץ 2008 מושק ה-TSU9200 שהוא שלט ברמת כניסה עבור Custom Installers, עם יכולת IR ו-RF לשליטה ובקרה (קבלת חיוויים).

  באפריל ומאי, מתווספים לו ה-RFX9200 שהוא האקסטנדר שלו וגם ה-PCX9200 שהוא התקן USB  אשר מתחבר למחשב הכולל בתוכו מדיה ומאפשר שליטה ובקרה על המדיה המנוגן (Windows Media Player או iTunes למשל) מהשלט, כולל קבלת חיווים על המסך (לא מגע ולא ניתן לתיכנות גרפי) כמו, עטיפת האלבום המנוגן, הזמן שנותר וכו´.

לקראת IFA 2008, החברה מכריזה על ה-TSU 9800, שלט בעל מסך ענק של 6.4", המבוסס על טכנולוגיה זהה בעצם לזו של ה-9600. (עוד פרטים על הפרונטו 9800 כאן)


היסטוריה המאמר המלא עמוד הבא: האתגרים לעתיד >


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו
שליטה ובקרה
שליטה ובקרה


עוד מ: MartinHSabag
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.5
(4) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על שליטה ובקרה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שליטה ובקרה:
Harmony 1100 - השלט לאנשים שלא אוהבים שלטים
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht