עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

Harmony 1100 - השלט לאנשים שלא אוהבים שלטים

11/09/2009 - 07:00


מבוא | המאמר המלא | עמוד הבא: תכולה ומפרט >

 
 
 

מבוא

מאוד יכול להיות שרק עכשיו שמתם לב שיש לכם יותר שלטים בסלון מבני משפחה. זה לא נורא כי השלטים האלו מאוד ערמומיים והם משתדלים שלא למשוך לעברם תשומת לב, עד לרגע שבו אתם מחפשים אחר אחד מחברי הכנופיה ומגלים שהוא ירד למחתרת ומתחבא תחת הכריות של הספה ומשם עושה לכם קרניים וגם טוען שהוא בכלל השלט של מכונת הכביסה.

בטח כבר גיליתם שזה לא כזה כיף גדול להתרוצץ בין שלטים שונים כל הערב ולכן קיימים מספר פתרונות שכל מטרתם לצמצם את כמות השלטים ולהגיע לחזון אחרית הימים שבו שלט אחד בודד ישלוט על כל האביזרים בבית.

המצב שרובנו מגיעים אליו: השלטים משתלטים לנו על הסלון

הפתרון הפשוט הוא השלט הרב מצבי המסוגל לדמות כל פעם שלט אחר. חלק מהדגמים מתבסס על מאגר של קודים קבוע וחלקם מסוגל ללמוד קודים מהשלטים המקוריים. זה פתרון מאוד זול, אבל החיסרון שלו נעוץ בכך שהוא לא חוסך שום התעסקות עם השלטים - הוא רק עושה להם וירטואליזציה.

כמובן שקמו יצרנים שונים, שהמפורסמים מביניהם הן החברות פיליפס ו URC, שהוציאו לשוק את סדרות שלטי ה Pronto וה MX בהתאמה וכמובן חברות High End כדוגמת Crestron. אותם שלטים מקדמים אותנו עוד שלב בכך שהם מאפשרים ללמוד ולתכנן רצפים של פקודות (להלן מקרואים), כך שבלחיצת כפתור בודדת ניתן להחליט מהם המכשירים שידלקו ומהן הפקודות שישלחו אליהם. אם אתם מתחילים לחשוב שזה מאפשר להדליק את הממיר ולהעביר אותו לערוץ מועדף, לכבות את יתר המכשירים מלבד המגבר, ולכוון את עוצמת הקול ולעמעם את האורות בחדר, אז אתם צודקים במאה אחוז. זה אפילו יאפשר לכם לקבוע את ממשק המשתמש ותוכלו להחליט אם אתם מעדיפים לוח מגע צבעוני או מקשים אמיתיים ולבחור גם בדגמים המשולבים במערכות אוטומציה לבית חכם.

החיסרון העיקרי של אותם שלטים הוא המחיר הגבוה שלהם ודרישות סף לא קטנות בנושא זמן פנוי, חשיבה לוגית ויכולת תכנות ולכן הם בדרך כלל נחלתם של יחידי סגולה בעלי ממון (או יחידי סגולה המשכירים את שירותיהם במטרה להפוך לבעלי ממון).

חברת Logitech לעומת זאת החליטה שמה שהלקוחות שלה רוצים זה לא להדליק את הממיר, לעבור ל AV2, לכבות את ה DVD ולהוריד את התריסים  אלא פשוט לצפות בטלויזיה. בהתאם לגישה זו הם פיתחו פילוסופיה שבה מסתירים מהמשתמש את עבודת התכנות ומציגים בפניו רק את הפעילויות השונות שסביר שהוא יבחר. היתרון בגישה זו הוא שבסופו של דבר היא יוצרת ממשק משתמש מאוד פשוט וברור ולכן זה לא מפתיע לגלות שיש לחברה שורה של שלטים שכולם עובדים באותה שיטה וכל מה שמבדיל ביניהם זה העיצוב, המסכים וכמות המכשירים שהם יכולים לשלוט עליהם - מה שמביא אותנו ל Harmony 1100 שהוא היום השלט ה High End  שלהם.

 

המבחר העכשווי של שלטי הרמוני - מה 525 ועד ל 1100

המבדיל בין ה Harmony 1100 ליתר השלטים של Logitech הוא העיצוב והיעוד. להבדיל מיתר השלטים בסדרת ה Harmony ה 1100 הוא שלט מסך מגע הנטול כפתורים כמעט לחלוטין ותושבת העריסה שלו מאפשרת תפעול השלט גם כשהוא מונח על השולחן.

זו לא הפעם הראשונה ש Logitech טובלת את אצבעות רגליה במימי ברכת השלטים נטולי הכפתורים וחדי העין יזהו קווי דמיון ברורים לדגם ה 1000 היוצא, אותו סקר עפר לאור ביולי 2007. ההבדלים בין הדגמים קיימים, אבל הם יותר בגדר ניואנסים ושיפורים קלים מאשר מהפכה של ממש, כך שהרבה מהממצאים והמסקנות שעפר הגיע אליהם תקפים גם עבור ה Harmony 1100.

ה Harmony 1100 הוא גם אחד השלטים הבודדים של Logitech התומך בתקשורת בגלי רדיו (RF) בנוסף לאינפרא אדום (IR). זה דורש רכישת אביזר נוסף הקולט את גלי הרדיו וממיר אותם חזרה ל IR ובכך מאפשר ל Harmony 1100 לשלוט על ציוד שאין אליו קו ראיה, כמו במקרים שבהם הוא נחבא בתוך ארון או נמצא בחדר אחר.


מבוא המאמר המלא עמוד הבא: תכולה ומפרט >


נושאים מקושרים

ניידים
ניידים
בית חכם
בית חכם
HTPC
HTPC
שליטה ובקרה
שליטה ובקרה


עוד מ: Catskinner
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(14) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על שליטה ובקרה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שליטה ובקרה:
Harmony 1100 - השלט לאנשים שלא אוהבים שלטים
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht