עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

DS409 - NAS של חברת Synology

15/07/2009 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: התוכנה ומדידות >

 
 
 

הקדמה 

כאשר שמעתי לראשונה את השם של חברת Synology, האָסוֹצְיַאצְיָה הראשונה שלי היתה ל-דת שמעורבים בה כוכבי קולנוע אמריקאים... למרות השם המוזר, מדובר על חברה טאיוונית רצינית שמתמחה בתחום של NAS.

למי שלא מכיר, NAS הוא קיצור של Network Attached Storage, כלומר מאגר דיסקים שמתחבר לרשת. מכיוון שאנחנו עובדים על טהרת העברית באתר, נקרא למתקן NAS מעתה "מאגרשת".

אנחנו כולנו מכירים דיסקים שאפשר לחבר אותם ב-USB למחשב, אך כשמדובר ב-NAS מדובר על חיה הרבה יותר מתוחכמת ונוחה. NAS מסוגל לעבוד מול כמה מחשבים על הרשת, מאפשר שרידות חכמה ויודע לדבר עם נגנים שונים על גבי הרשת, כל זאת במחיר זול משרת ביתי ועם יכולות מתקדמות וניהול מבוסס רשת.

ה-DS409

 

את ה-DS409 קיבלתי עוד לפני ההכרזה הרשמית עליו, לפני מספר שבועות. הוא מאפשר הכנסה של עד 4 דיסקי SATA רגילים של 3.5", כאשר הנפח של כל אחד מהם יכול להגיע ל-2TB, מה שמאפשר למכשיר להגיע לתכולה של 8TB ללא שרידות.

שימו לב שיש כמה גירסאות של DS409, כאשר זו הגירסא הרגילה בעוד שה-DS409+ נראה אחרת והחיבורים שלו אחרים! הגירסא המתקדמת יותר כוללת גם יכולת להתממשק עם מתקן אשר מאפשר הוספת עוד דיסקים נוספים אשר מעלה את מקסימום תכולת המאגרשת ל-9 או אפילו 10 דיסקים...

במידה ומשתמשים ביכולת RAID5 (יש גם אפשרויות נוספות שהן מעט בזבזניות יותר, או מעט שונות), הפעולה מורידה בעצם את כמות הנפח הכוללת אך מוסיפה למכשיר שרידות. דיסק אחד מתוך הארבעה יכול להתרסק ולמות ועדיין כל המכשיר ישאר פעיל ותקין ורק יצפצף ויאיר בכדי להתריע שיש צורך להחליף את הדיסק התקול.

למכשיר יש גם וריאציות על הרעיון, כולל האפשרות להוסיף את השרידות דרך דיסק חיצוני המחובר ב-ESATA, מה שאומר שבסופו של דבר ניתן לחבר למכשיר בעצם 5 דיסקים (4 פנימיים ואחד חיצוני) והנפח הכולל של המכשיר יכול להגיע ל-8TB.

לחברה רשימה מאוד מדוייקת של דיסקים שנתמכים במאגרשת שלה. תחילה חששתי כשניגשתי לחנויות המחשבים אך מסתבר שהדיסקים הנפוצים שם הם בהחלט נתמכים. לרוע המזל מתברר שבאיזור שלי אין לאף אחד מספיק דיסקים גדולים בסטוק ולכן את הבדיקות ערכתי עם דיסקים קטנים יחסית של 500GB, בתצורה ללא RAID (נפח של 2TB) וב-RAID 5 (נפח של 1.5TB). היתרון של כל הסיפור הוא העלות הנמוכה של דיסקים כאלה, פחות מ-300 ש"ח לכל דיסק.

המבנה החיצוני

המכשיר עצמו נראה יפה, ומזכיר לי משום מה בר של תמי 4... בחלקו הקדמי יש לו כפתור הדלקה וכיבוי ונורות שמצביעות על תקינות הדיסקים. שתי נורות נוספות מצביעות על סטטוס המכשיר (כשיש משהו שדורש את תשומת ליבכם זה מהבהב) וסטטוס הרשת. העיצוב יפה ממרבית מכשירי המאגרשת שהתעסקתי איתם, ה-NV+ הוא במיוחד תעשייתי ולא מתאים להצגה בגאווה במערכת.

חלקו האחורי של המכשיר כולל שני מאווררים קטנים אך שקטים ביותר (זה ה-NAS החרישי ביותר שהשתמשתי בו). בעוד שה- NETGEAR NV+ דרש רילוקציה מהסלון בגלל רעש, ה-DS409 עבד מצויין כשהיה יחד עם שאר המערכת גם בשעות המאוחרות של הלילה. אני לא בטוח שזה יהיה נכון לגבי כולם (אולי זה בגלל הטמפ´ הלא חמה בבית שלנו או שהדיסקים שהשתמשתי בהם לטובת הבדיקה היו שקטים במיוחד).

SYNOLOGY עצמם מדברים על כך שהם השקיעו הרבה מאוד מאמץ בכל נושא פיזור החום ושהם בעצם מפעילים את המאוורר במהירות הנמוכה ביותר שהם חייבים (אם בכלל) ורק כתלות בצורך של הדיסקים עצמם (שימוש במנגנון S.M.A.R.T מפקח כל הזמן על הטמפ´ של כל אחד מהדיסקים בכדי לוודא שהם לא מתחמים יתר על המידה).

למכשיר חיבור ESATA, חיבור רשת גיגה ושני חיבורי USB אשר מאפשרים חיבור לדיסק חיצוני (לצרכי גיבוי וגם מאפשרים שימוש כחלק מהנפח של המכשיר) או למדפסת, או למערכת פיקוח ומצלמות (ניתן לחבר מספר מצלמות USB, כך שהמכשיר הופך גם למערכת בקרה ביתית).

חיבור החשמל כולל כמה מגעים בכדי למנוע ניתוק בטעות או תקלה מהסוג הזה.

הכנסת הדיסקים

בחלקו האחורי יש למכשיר ארבעה ברגים גדולים אשר ניתן לפתוח אותם בעזרת האצבעות. לאחר פתיחה, ניתן לראות את המקומות של ארבעת הדיסקים. מגשי פלסטיק מחליקים החוצה וניתן להרכיב עליהם את הדיסקים. המגשים מתוכננים באופן כזה שיאפשרו מעבר אוויר בטוח ויהיה מקסימום בידוד בין הדיסקים.

את החיבור לדיסקים ניתן לעשות עם 4 ברגונים או להוסיף עוד שני ברגים שמאפשרים גם להעביר מעט יותר חום למגש. במקרה שלי לא היה בכך כל צורך.

החלקת הדיסקים פנימה פשוטה ונוחה ואין גם בעיה לעשות את זה תוך כדי שהמכשיר דלוק.

אחד הדרכים, למשל, לשדרג את הדיסקים הוא על ידי הוצאת אחד הדיסקים החוצה, הכנסת דיסק גדול יותר במקומו וסינכרון ה-RAID. לאחר שזה נעשה, אפשר לעבור לדיסק הבא עד אשר כל הדיסקים הוחלפו ואז ניתן להגדיל את שטח המאגר הכולל בלי להזיק לתוכן שמואחסן עליו.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: התוכנה ומדידות >


נושאים מקושרים

ניידים
ניידים
HTPC
HTPCעוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(3) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על רשת ואינטרנט


המאמר הפופולרי ביותר בתחום רשת ואינטרנט:
מדריך להגדרת Netflix בעזרת שירות VPN
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht