האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

Harmony 1100 - השלט לאנשים שלא אוהבים שלטים

מאת: קלוד בן-שאול
11/09/2009 - 07:00


עמוד הקודם: לימוד קודי IR | המאמר המלא | עמוד הבא: סיכום >

 
 
 

הפעלה

עד עכשיו דיברנו רבות על התוכנה ומעט מאוד על העבודה עם השלט ובאמת הגיע הזמן לבחון כיצד כל העבודה של הגדרה ותכנות שהשקענו בתוכנה, תניב פירות בעבודה עם השלט.

המסך המרכזי של השלט הוא מסך ה Activities והוא גם המסך שחוזרים אליו עם כל לחיצה על כפתור ה Activities הגדול שתחת מסך המגע. קל מאוד להגיע אליו כאשר השלט בידיים ולמרות שניתן לאחוז בשלט ביד אחת אפשר מיד להרגיש שלא לכך הוא תוכנן. השימוש בשלט הוא בהחלט עבודה הדורשת שתי ידיים כאשר יד ימין אחראית על הכפתורים הקבועים ורצועת הכפתורים הימנית.

מסך הבית של השלט

בחירת פעילות הצפיה בטלביזיה מתבצעת על ידי לחיצה אחת בודדת במסך המגע. לחיצה זו תגרור את שליחת רצף כל הפקודות שקבענו בהגדרות ובמקרה שלנו גם תשים בפוקוס את מסך הערוצים המועדפים. כפי שאתם רואים, גם מי שלא מכיר את מערכת הבידור שלכם ולא בקיא ברזי השלטים אצלכם יצליח בקלות להבין מה צריך לעשות כדי לצפות בטלביזיה, או לנגן DVD למשל. מסך השלט מסוגל להציג עד שש פעילויות נפרדות לפני שתצטרכו לגלוש לעמוד הבא.

מסך השלט במצב של ערוצים מועדפים

כפי שאתם יכולים להיווכח, הכפתורים שברצועות הצד מוצבים בדיוק בצד הבליטות הקטנות המקיפות את המסך. זה מאוד עוזר כדי לאתר את הכפתור הנכון וחוסך הרמת השלט מול העיניים או הורדת המבט ממסך הטלביזיה. מרכז המסך מכיל את הצלמיות של הערוצים המועדפים, מה שגם חוסך זמן כשרוצים לזפזפ בין הערוצים.

אתם יכולים לראות גם בבפינות המסך את הצלמיות המאפשרות לכם גישה מהירה לארבעת המסכים העיקריים של הפעילות, בדיוק כפי שהם הוגדרו על ידינו בפרק הקודם.

הכפתורים הפיזיים מאוד נוחים לשימוש ונותנים משוב מצויין. בפעילות הצפיה בטלביזיה הם מופו כך שכפתורי הווליום וה Mute שולטים על הרסיבר, כפתורי הערוצים שולטים על החלפת הערוצים בממיר וכפתור ה OK והחיצים מחקים את פעולת כפתור ה YES בממיר והחיצים שלו.

השימוש מאוד אינטואיטיבי ופשוט ויש אפילו כמה טריקים כדי לעשות לכם את החיים קלים יותר. הראשון מביניהם הוא ה SST שפירושו במילון של חברת לוגיטק: Smart State Technology וזהו התכונה של השלט לזכור באיזה מצב נמצא כל מכשיר באותו הרגע.

ה SST פותר בעיה כאשר למשל למכשירים אין כפתור On ו Off נפרדים וכל לחיצה על הכפתור המשותף שולחת פקודת כיבוי או הדלקה לאותו מכשיר. היות והתקשורת בין שלטי ה IR למכשירים היא חד כיוונית ברובה המכריע, זה יוצר מצב שבו השלט אף פעם לא יודע האם המכשיר דלוק או כבוי - מה שקצת בעייתי אם הגדרתם בפעילות שיש להדליק מכשירים מסוימים ולכבות מכשירים אחרים.

ה SST מאפשר לשלטי לוגיטק לזכור מה צריך להיות המצב של כל מכשיר אחרי שנשלחת אליו פקודה. לכאורה זה פותר את הבעיה עד שנתקלים במקרים שבהם הפקודה לא נקלטה כהלכה על ידי המכשיר וקיימת חוסר תאימות בין מה שהשלט חושב לבין המצב בפועל.

את הבעיה הזו פותר כפתור ה Help הנמצא בראש מסך המגע. עם לחיצה על הכפתור יופיעו שאלות על המסך ואתם תתבקשו להשיב ב Yes או No. השאלות יהיו בנוסח "האם המסך דלוק" וימשיכו לשאלות כמו "האם המגבר נמצא כרגע ב Input 1" כשבכל שלב השלט ינסה להתמקד על הבעיה האמיתית.

זה מאוד נוח ומהווה תחליף לא רע לטלפון מבוהל מהבית שהופך אתכם בין רגע ל Help desk של העוזרת.

לא יצא לי ממש לבדוק כמה זמן מחזיקה הסוללה בין הטענות, אבל אני יכול לבשר לכם שפרק זמן זה הוא ארוך מ 24 שעות. לדעתי לא תגיעו למגבלה זו מפני שהתושבת של השלט הוא מקום מנוחתו הטבעי והוא גם ידאג שהשלט יהיה תמיד טעון.

מאוד קל להתרגל לשיטה שבה עובד השלט ואפשר להתמכר במהירות לנוחות של לחיצה בודדת על כפתור יחיד שתבצע עבורכם את כל הפעולות שלפני כן דרשו התעסקות עם מספר שלטים ובסדר מסויים. מהבחינה הזו העסק עובד ועובד מצויין וגם יעבוד עבור מי שלא מבין כלום בכל המערכת הביתית שלכם.

בסיום הצפיה תחזיר אתכם לחיצה על כפתור ה Activities למסך הבית שממנו אם אתם ממש מתעקשים תוכלו גם לגשת למסך ה Devices כדי לשלוט באופן פרטני על מכשיר מסויים. לחיצה על כפתור ה Off בפינה השמאלית העליונה תכבה את כל המכשירים שקבעתם שהם צריכים להיכבות בסוף הפעילויות.


< עמוד הקודם: לימוד קודי IR המאמר המלא עמוד הבא: סיכום >


נושאים מקושרים

ניידים
ניידים
בית חכם
בית חכם
HTPC
HTPC
שליטה ובקרה
שליטה ובקרה
עוד מ: Catskinner
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(14) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על שליטה ובקרה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שליטה ובקרה:
Harmony 1100 - השלט לאנשים שלא אוהבים שלטים
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht